Copa Data

Partner COMMUNITY z COPA-DATA

W październiku 2015 Quantum Qguar podpisało umowę partnerską ze światowym liderem w produkcji systemów klasy HMI/SCADA, firmą COPA-DATA. Celem tej strategicznej decyzji jest dostarczenie kompleksowego produktu, powstałego w oparciu o doświadczenie i fachową wiedzę obydwu przedsiębiorstw. Technologie dla przemysłu rozwijają się dzisiaj w niezliczonej ilości miejsc i z niewyobrażalną dynamiką. Sztuka dostarczenia klientom najlepszych rozwiązań i co najważniejsze rozwiązań dopasowanych do ich aktualnych potrzeb, wymaga niezwykle rozległej wiedzy i otwartości produktów na świat zewnętrzny. Nikt w dzisiejszym świecie nie jest w stanie być specjalistą w każdej dziedzinie. Jako dostawca między innymi systemów MES i APS, uznaliśmy za stosowne, wykorzystać synergię z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie oprogramowania do automatyki przemysłowej firmy Copa-Data. Oprócz światowej jakości produktów Quantum zyska równocześnie dostęp do ekosystemu fachowej wiedzy ekspertów o zasięgu globalnym. Udział w Partner Community daje Quantum szansę na regularne doskonalenie wiedzy własnych specjalistów i wzbogacenie dotychczasowej oferty rynkowej. Współpraca z Copa-Data to dostęp do innowacyjnych i zaawansowanych rozwiązań, z których będą mogli korzystać nasi klienci.

Certyfikat Innowacyjności 2010

CERTYFIKAT INNOWACYJNOŚCI 2010

21 czerwca 2012 roku Quantum software otrzymało po raz drugi Certyfikat Innowacyjności, potwierdzający, że firma znalazła się na liście 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce w 2010 roku. Quantum znalazło się na 122 miejscu w tym zestawieniu. Badania nad innowacyjnością polskich firm prowadzone są od 2005 roku przez Sieć Naukową MSN oraz Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Metodologia pomiaru innowacji stosowana przez ISN MSN oraz INE PAN uwzględnia międzynarodowe standardy OECD, a firmy oceniane są w systemie 5A.

Poszczególne elementy innowacyjności podlegające ocenie to:
- innowacyjność rynkowa
- innowacyjność procesowa
- nakłady na działalność innowacyjną
- patenty własne
- kontrakty europejskie

Ranking firm innowacyjnych za rok 2010 publikowany jest dopiero w roku 2012 a firmy zostały poinformowane o jego wynikach pod koniec 2012 roku. Powodem jest konieczność opracowania dużej ilości informacji oraz czas niezbędny na przygotowanie samego raportu. „Lista 500 Najbardziej Innowacyjnych Przedsiębiorstw w Polsce” publikowana jest corocznie w „Raporcie o Innowacyjności Gospodarki Polski”. Więcej Informacji o programie innowacyjności polskich firm można znaleźć na stronach internetowych INE PAN. Cieszymy się bardzo z przyznanego certyfikatu i dziękujemy wszystkim naszym klientom oraz pracownikom za to, że dzięki nim możemy być innowacyjni.

WB D&B

WB D&B

Wiodąca na rynku międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Dun & Bradstreet, wyróżniła Quantum software Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej za 2011 rok. Otrzymanie tego certyfikatu wiąże się ze spełnieniem ściśle określonych kryteriów, które bada D&B. Uhonorowane podmioty to firmy o najwyższej ocenie stabilności według D&B Poland, to firmy o danych finansowych dających gwarancję na wysoki poziom rentowności, zdolności i płynności finansowej, oraz te, których poziom zadłużenia i zarejestrowanych przeterminowanych płatności jest znikomy. Dun & Bradstreet ocenia wiarygodność i stabilność firm między innymi na podstawie analizy moralności płatniczej według programu Bisnode International Payment Monitor oraz analizy wskaźników finansowych z ostatnich dostępnych sprawozdań finansowych. Otrzymanie CWB to dla nas duże wyróżnienie, ponieważ podnosi naszą wiarygodność w oczach kontrahentów i co również ważne, honorowane jest na całym świecie.

Certyfikat Innowacyjnosci 2009

CERTYFIKAT INNOWACYJNOŚCI 2009

19 maja 2011 roku Quantum software zostało wyróżnione Certyfikatem Innowacyjności, który poświadcza, że firma znalazła się na liście 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce w 2009 roku. Quantum zajęło 84 miejsce w tym rankingu. Badania nad innowacyjnością polskich firm prowadzone są od 2005 roku przez Sieć Naukową MSN oraz Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Metodologia pomiaru innowacji stosowana przez ISN MSN oraz INE PAN uwzględnia międzynarodowe standardy OECD, a firmy oceniane są w systemie 5A.
Poszczególne elementy innowacyjności podlegające ocenie to:
- innowacyjność rynkowa
- innowacyjność procesowa
- nakłady na działalność innowacyjną
- patenty własne - kontrakty europejskie Dostępność danych finansowych, konieczność ich opracowania oraz czas potrzebny na przygotowanie raportu w wersji książkowej, powodują że LISTA 500 przedstawiająca dane za 2009 rok, opublikowana została w maju 2011 roku. „Lista 500 Najbardziej Innowacyjnych Przedsiębiorstw w Polsce” publikowana jest corocznie w „Raporcie o Innowacyjności Gospodarki Polski”. Więcej Informacji o programie innowacyjności polskich firm można znaleźć na stronach internetowych INE PAN. Przyznany Certyfikat jest dla Quantum ważnym potwierdzeniem słuszności strategii, innowacyjnego podejścia do rozwoju produktów i usług. Wierzymy, że będzie dla nas również dodatkową motywacją do szeregu kolejnych innowacji, z których będą czerpać korzyści nasi klienci we wszystkich krajach, w których dostępna jest oferta Quantum software.

Logistics Award Ukraine 2010

LOGISTICS AWARD UKRAINE 2010

Już po raz drugi Quantum International (spółka zależna Quantum software) zwyciężyło w rankingu „ Logistics Award Ukraine” w kategorii „Najlepsze rozwiązanie IT dla magazynu” organizowanym przez Ukraińskie Stowarzyszenie Logistyczne (УЛА) we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Logistycznym (ЕЛА). Uroczyste wręczenie nagród obyło się 8 października 2010 roku w ramach czwartego Międzynarodowego Kongresu Logistycznego. Wyróżnienie w imieniu Quantum International przyjął dyrektor firmy Andrzej Grigoriew. W rankingu „Logistics Award Ukraine” Quantum International uczestniczy od 2009 roku. W tym roku kategorię „Najlepszy dostawca rozwiązań IT”, w której ostatnio Quantum zwyciężyło, Kapituła podzieliła na kategorie: „Najlepszy dostawca rozwiązań IT w zarządzaniu łańcuchami dostaw” oraz „Najlepsze rozwiązanie IT dla magazynu”. Wg ocen ekspertów oraz jury stworzona lista liderów rynku usług logistycznych Ukrainy to firmy solidne i stabilne, które mimo zawirowań w globalnej gospodarce rozwijają się i osiągają pożądane wyniki finansowe. Zwycięzcy krajowego rankingu będą uczestniczyć w rankingu europejskim, który będzie organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Logistyczne. Cieszymy się oraz gratulujemy serdecznie naszym Kolegom.

Innowator Małopolski 2010

INNOWATOR MAŁOPOLSKI 2010

W dniu 16 listopada 2010 Quantum software otrzymało certyfikat w konkursie Innowator Małopolski 2010, który organizowany jest przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej w celu wyłonienia najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw Małopolski. Jest nam tym bardziej miło, iż Quantum software starało się o ten tytuł nie tylko dla jednego ze swoich rozwiązań ale za całokształt innowacyjności w firmie. W Quantum kreując własną kulturę proinnowacyjności opieramy się na partycypacyjnych modelach współpracy wśród naszych pracowników i promowaniu kreatywności opartej na codziennej twórczości. To praca bazująca na wiedzy, prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej, podnoszeniu kwalifikacji pracowników i ścisłej współpracy z jednostkami naukowymi, liderami technologii, ale przede wszystkim to współpraca z klientami, którzy są moderatorami współczesnych innowacyjności. To wyróżnienie chcemy zatem zadedykować naszym Klientom, bez których nasze pomysły nie mogły by zaistnieć w rzeczywistości.

Jakość Roku 2009

PRODUKT INNOWACYJNY DLA LOGISTYKI 2009

W dniu 18 stycznia 2010 roku Quantum software odebrało prestiżowe wyróżnienie Jakość Roku 2009. Organizatorami programu Jakość Roku jest Biznes Raport (specjalistyczny dodatek do Dziennika Gazety Prawnej) oraz Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Kapituła Programu Jakość Roku w swoim werdykcie doceniła kompleksowość, innowacyjność oraz skalowalność autorskiego pakietu Qguar. Eksperci Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji stwierdzili osiągnięcie przez Quantum software wysokich standardów w odniesieniu m.in. do następujących kryteriów:

- cech oferowanych rozwiązań IT dla logistyki
- skuteczności prowadzonej polityki jakości
- zaangażowania pracowników w optymalizację procesów oraz realizację celów jakościowych efektywności zarządzania organizacją
- dotychczasowych osiągnięć stopnia zadowolenia klientów, pracowników oraz otoczenia społecznego

Nie ukrywając radości z otrzymanego wyróżnienia dziękujemy wszystkim klientom, dzięki którym możemy rozwijać swoje produkty, a samą nagrodę traktujemy jako mobilizację do kolejnych wybitnych osiągnięć.

Produkt innowacyjny 2019

PRODUKT INNOWACYJNY DLA LOGISTYKI 2009

4 grudnia 2009 roku w ramach corocznego konkursu „Operator Logistyczny Roku” Quantum software wspólnie z firmą Ceramika Tubądzin zostały uhonorowane godłem „Produkt innowacyjny dla logistyki”. Nagroda ta została przyznana za wdrożenie przez Quantum w firmie Ceramika Tubądzin „Kompletacji falowej” czyli innowacyjnego modelu zbiórki towarów. Wspólna praca Quantum oraz naszego Klienta pozwala obecnie na zarządzanie kompletacją i wysyłką ogromnej ilości towaru przy ograniczonej ilości miejsc kompletacyjnych została oceniona bardzo wysoko przez Jury konkursu. Wdrożone rozwiązanie oprócz samego udoskonalenia procesów logistycznych pozwala również na znaczące ograniczenie potrzebnej do pracy powierzchni magazynowej. Na uwagę zasługuje również fakt, że nagrodzona innowacja to efekt wspólnych pomysłów i pracy Quantum oraz Ceramiki Tubądzin, co doskonale obrazuje jak w dzisiejszych czasach istotna jest ścisła współpraca dostawcy rozwiązań z Klientem. Jest również dowodem na to, że partnerskie podejście do wielu realizowanych współcześnie projektów może być źródłem wielu interesujących innowacji przynoszących bardzo wymierne korzyści finansowe.

Logistics Award Ukraine 2009

LOGISTICS AWARD UKRAINE 2009

9 października b.r. działające na Ukrainie Quantum International (spółka zależna Quantum software) została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem LOGISTICS AWARD UKRAINE 2009 dla najlepszego dostawcy IT dla branży logistycznej. Nagroda została przyznana przez Ukraińskie Stowarzyszenie Logistyków (УЛА) we współpracy z European Logistic Association (ELA) podczas 3-go Międzynarodowego Kongresu Logistycznego. Quantum international zostało wyróżnione za szeroki zakres funkcjonalny produktów kierowanych do branży TSL, za obszerny i kompleksowy zakres świadczonych usług, za wysokie kompetencje specjalistów, za zasięg geograficzny w którym firma wspiera klientów oraz za wymierne korzyści jakie odnieśli klienci korzystający z rozwiązań Quantum. Cieszymy się razem z naszymi Kolegami i bardzo dziękujemy wszystkim naszym klientom, którzy z każdym dniem przyczyniają się do tego aby nasze produkty były jeszcze lepsze.

Diamenty Forbes'a

DIAMENTY FORBES'a 2009

W tegorocznym rankingu DIAMENTY FORBES'a organizowanym przez miesięcznik Forbes oraz firmę Dun&Bradstreet, Quantum software zostało wyróżnione tytułem DIAMENT FORBES'a 2009 jako przedsiębiorstwo, które w ostatnich trzech latach znalazło się w grupie firm najszybciej zmieniających swoją wartość. Quantum w kategorii firm do 50.000.000,- zł znalazło się na drugim miejscu tego rankingu w Małopolsce.

Gazela Biznesu 2007

GAZETA BIZNESU 2007

W dniu 10 lutego br. odbyła się Krakowie Gala Gazel Biznesu obejmująca województwa małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Quantum software S.A. znalazło się w gronie laureatów tego znanego rankingu czyli w gronie przedsiębiorstw, które osiągają bardzo dobre wyniki finansowe, dynamicznie się rozwijają oraz są rzetelnymi partnerami biznesowymi. Przynależność do elitarnego klubu została potwierdzona oficjalnie wręczonym certyfikatem. Ranking Gazele Biznesu jest organizowany przez Puls Biznesu we współpracy z wywiadownią gospodarczą Coface Poland.

Certyfikat CITRIX PARTNER

Certyfikat CITRIX PARTNER

11 lutego 2008 roku Quantum przystąpiło do programu „Citrix Partner Network Program” otrzymując status srebrnego partnera - Citrix Solution Advisor Partner. Uczestnictwo w tym programie zapewnia firmie Quantum otrzymywanie wsparcia technicznego oraz bieżących informacji na temat najnowszych produktów Citrix. Równocześnie Quantum otrzyma narzędzia, które poszerzą naszą ofertę w zakresie implementacji systemu Qguar między innymi do pracy w trybie terminalowym.

Złoty Pegaz

ZŁOTY PEGAZ 2006

Jury konkursu "ZŁOTY PEGAZ" organizowanego przez Polską Gazetę Transportową przyznało specjalną nagrodę firmie Quantum software w postaci: „Wyróżnienia dla najlepszej firmy działającej na rzecz branży TSL w 2006 r."
Wręczenie nagród miało miejsce 29 maja 2007 r. w Warszawie podczas Dni Branży TSL – konferencji organizowanej przez Polskie Wydawnictwo Transportowe. Wyróżnienie zgodnie z decyzją Jury zostało przyznane Quantum m.in. za tworzenie i wzbogacenie oprogramowania wspomagającego procesy związane z logistyką magazynowania, transportu oraz dystrybucji, za bardzo dużą ilość wdrożeń w wielu krajach, oraz za dynamiczny rozwój firmy w ostatnich latach. Jest to kolejny optymistyczny i zarazem bardzo miły sygnał z rynku, iż nasze działania na rzecz wspomagania i rozwoju logistyki w Polsce oraz zagranicą są zauważane oraz doceniane.

Rozwiazania innowacyjne 2005

Rozwiązania innowacyjne 2005

W dniu 9 grudnia 2005 roku w Warszawie, podczas corocznej gali "Operator Logistyczny" organizowanej przez czasopismo Eurologistics oraz Data Group Consulting, Quantum software zostało uhonorowane wyróżnieniem w kategorii "Rozwiązania Innowacyjne dla Logistyki". Kapituła Konkursu przyznała Quantum wyróżnienie za "zaawansowany mechanizm rozliczania kosztów w systemie zarządzania transportem QGUAR TMS oraz jego elastyczną konfigurację". Wyróżnienie to odbieramy jako potwierdzenie słuszności kierunku, w jakim rozwijane są nasze produkty. Kompleksowe wspomaganie procesów logistycznych przez system QGUAR, z uwzględnieniem coraz szerszego zakresu czynników jakie wpływają na optymalizację tych procesów, to standardowy kierunek rozwoju Quantum. Zastosowane w systemie QGUAR TMS innowacyjne rozwiązanie wspomagające rozliczanie kosztów, to tylko jeden z zaawansowanych mechanizmów jakie oferują nasze systemy. Nagrodzony mechanizm trafia idealnie we współczesne potrzeby wielu firm z branży TLS, umożliwiając im zdefiniowanie w systemie uzgodnionych wcześniej z klientem dowolnych metod wzajemnych rozliczeń. Otrzymane wyróżnienie traktujemy jako swoistego rodzaju nagrodę za dotychczasową pracę oraz zachętę do dalszej innowacyjności, z korzyścią dla naszych obecnych i przyszłych klientów.

Operator Logistyczny 2002

Operator logistyczny

Wyróżnienie dla firmy Quantum software w kategorii wdrożenie systemu informatycznego. W listopadzie 2002 roku firma Quantum software S.A. otrzymała wyróżnienie w kategorii WDROŻENIE SYSTEMU INFORMATYCZNEGO. Otrzymana nagroda to wynik rankingu organizowanego przez czasopismo Eurologistics oraz agencję badawczą Data Group. Wyróżnienie to jest dla nas bardzo cenne, ponieważ zostało przyznane przez tych, do których system jest adresowany. To właśnie pozytywne opinie operatorów logistycznych na temat oferowanego przez naszą firmę systemu Qguar wpłynęły na przyznanie nagrody. W wyniku zapytań skierowanych do setek respondentów, zdecydowana większość wskazała na firmę Quantum jako lidera w zakresie wdrażania systemów informatycznych w branży logistycznej. Ze względu na kategorię w jakiej otrzymaliśmy nagrodę jest to wielkie wyróżnienie dla zespołu wdrożeniowego i całej firmy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy docenili naszą pracę, a ich opinie przyczyniły się do przyznania pierwszego miejsca w rankingu firmie Quantum software.

Certyfikowany Interfejs SAP

Certyfikowany Interfejs SAP

Przyznany certyfikat to dodatkowe zapewnienie dla wszystkich używających lub zamierzających używać systemu SAP R/3, że QGUAR w pełni współpracuje z tymi systemami, oferując nowoczesne i zaawansowane rozwiązania z zakresu logistyki magazynowania, sprawdzone w kilkudziesięciu dużych wdrożeniach w Europie.
Budowa oraz tworzenie interfejsu odbyło się zgodnie ze scenariuszem integracyjnym LE-IDW opracowanym przez SAP. Jednym z podstawowych wymagań tego scenariusza jest zapewnienie nieprzerwanej pracy interfejsu oraz minimalnego czasu reakcji. Interfejs pozwala na wymianę wszelkich niezbędnych z punktu widzenia obsługi procesów magazynowych informacji, związanych z dostawami, wysyłkami oraz zmianami statusów jakości dla nośników magazynowych lub partii. Quantum jest 6-tą firmą na świecie, która certyfikowała się właśnie tą metodą. Quantum software S.A. jest więc pierwszą polską firmą software’ową, która uzyskała certyfikowany interfejs do SAP R/3 według tego scenariusza. Uzyskany certyfikat jest dowodem zaawansowania technologicznego systemu QGUAR, jak również jego otwartości na połączenia z systemami zewnętrznymi. 22 kwietnia 2004 roku Quantum software uzyskało certyfikat zgodności interfejsu pomiędzy systemami QGUAR oraz SAP R/3. Fakt ten potwierdza pełną zdolność systemu QGUAR do komunikacji z systemami SAP R/3. Równocześnie na bazie wieloletnich doświadczeń we wdrażaniu z SAP Quantum uzyskało status „SAP Software Partner”.

Złoty medal

Złoty Medal Targów Poznańskich

W trakcie Międzynarodowego Salonu Technik Pakowania i Logistyki „TAROPAK 1998” organizowanego przez Międzynarodowe Targi Poznańskie Quantum software zostało uhonorowane Złotym Medalem MTP. Ogłoszenie wyników i wręczenie medalu miało miejsce w dniu 18 września 1998. Zgodnie z postanowieniami Jury medal ten został przyznany Quantum za zaawansowane rozwiązania w autorskim systemie informatycznym QGUAR wspomagającym zarządzanie procesami z zakresu logistyki magazynowania a także za jego dostępność dla małych i średnich przedsiębiorstw.