Witamy na blogu Quantum Qguar

Szanowny czytelniku,

Witaj na blogu poświęconym zagadnieniom IT w logistyce.

Specjalizując się od kilkunastu lat w projektowaniu i wdrażaniu systemów informatycznych dla firm o szczególnych wymaganiach logistycznych, wiemy jak ważny jest właściwy dialog i wymiana informacji między uczestnikami procesu. Świadome wdrażanie narzędzi informatycznych w logistyce wymaga dzisiaj zrozumienia ogromnej ilości zależności między poszczególnymi procesami, ale również ciągłego zdobywania wiedzy na temat nowych rozwiązań i trendów. Wiedza taka konieczna jest zarówno dla dostawców usług IT jak i dla ich odbiorców.

Bez zdobywanej regularnie wiedzy o specyfice procesów logistycznych, firmy IT nie byłyby w stanie na bieżąco doskonalić i rozwijać innowacyjnych systemów. Jednak również firmy, które korzystają lub zamierzają skorzystać z takich narzędzi informatycznych, dzięki poznawaniu i zrozumieniu określonych rozwiązań i technologii, mogą bardziej świadomie doskonalić swoje organizacje.

Aby nasza wiedza i doświadczenia mogły pomóc jak największej grupie osób i firm, postanowiliśmy dzielić się nimi w formie bloga. Wierzymy, że dzielenie się wiedzą z innymi, pozwoli nam na zdobywanie wiedzy od innych. Jesteśmy świadomi że nikt z nas, nie jest w czasie swojego krótkiego życia zdobyć całej wiedzy, której mógłby potrzebować. Jednak pewne upowszechnione pomysły i idee ulegają dalszemu doskonaleniu, kiedy pracują nad nimi inni. Trafnie ujął to około 200 lat temu Thomas Jefferson twierdząc, że: „Człowiek, który otrzymuje ode mnie jakiś pomysł, dostaje gotowy przepis, nie pomniejszając wartości mojego własnego. Podobnie jak ten, kto odpala świeczkę od mojej, zyskuje światło bez uszczerbku dla mojego”.

Tworząc bajtemwpalete przyjęliśmy kilka nadrzędnych zasad, które jak sądzę czytelnicy przyjmą z zadowoleniem:

Artykuły, które stanowią treść bloga tworzone są w zdecydowanej większości przez grono naszych wewnętrznych specjalistów, bez jakiegokolwiek wsparcia zewnętrznych agencji marketingowych. Jedynym wyjątkiem mogą być nieliczne artykuły autorstwa zewnętrznych ekspertów branżowych. Będziemy starać się unikać zbyt ogólnego opisu zagadnień, koncentrując się na opisie wybranych szczegółowych wątków. Zawartość wpisów będzie podporządkowana wiedzy merytorycznej. Wyjątkiem od tej reguły mogą być jedynie informacje o organizowanych interesujących konferencjach branżowych, poza obszarem wydzielonym dla artykułów. Z dużym zadowoleniem przyjmować będziemy wszelkie konstruktywne uwagi oraz sugestie dotyczące treści oraz funkcjonowania bloga od użytkowników. W miarę możliwości postaramy się również opisywać zagadnienia zgłaszane przez zainteresowanych użytkowników.

Życzę miłej lektury oraz wielu cennych wniosków, które pomogą w codziennej pracy.

Marek Jędra

Autor artykułu
Poleć innym
LinkedIn
Facebook
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Copyright
Copyright