Jesteś studentką lub studentem III-V roku?

Weź udział w naszym płatnym stażu!

Quantum Qguar to krakowska firma IT, która zajmuje się produkcją, wdrażaniem i serwisowaniem systemów informatycznych dla logistyki i produkcji, takich jak WMS, MES czy TMS.

Nasz zespół tworzy około 200 osób – jednocześnie nieustannie poszukujemy nowych talentów, które do niego dołączą.

Doświadczenie

Zdobędziesz doświadczenie zawodowe w dynamicznej, przyszłościowej branży – na styku IT i logistyki

Wynagrodzenie

Otrzymasz wynagrodzenie, bo za pracę należy się płaca. Dla osób studiujących poniżej 26 roku życia kwota brutto to również kwota netto. W odpowiedzi na ogłoszenie podaj swoje oczekiwania.

Elastyczny czas pracy

Skorzystasz z elastycznego czasu pracy, dzięki czemu pogodzisz staż ze studiami

Atmosfera

Docenisz naszą atmosferę: przyjazną, niekorporacyjną, skupioną na człowieku

Opiekun

Pod okiem opiekuna stażu będziesz wykonywać rozwijające, a jednocześnie dostosowane do Twoich kompetencji zadania

Propozycja pracy

Otrzymasz szansę na stałą współpracę – wybranym osobom zaproponujemy zatrudnienie (wedle potrzeby w elastycznych godzinach lub na część etatu)

Video
Poznaj historie naszych stażystów z ostatnich edycji Programu:
Rozpocznij swoją karierę z nami!
Kogo szukamy?

Quantum Qguar składa się z kilku działów, które zajmują się różnymi aspektami naszej działalności i wewnętrznymi potrzebami: od rozwoju i serwisu oprogramowania, poprzez administrację systemami IT, aż do sprzedaży i HRu. 

Dlatego w ramach Programu Stażowego Quantum poszukujemy studentek i studentów kierunków:

informatycznych

np. informatyki stosowanej, informatyki i ekonometrii, informatyki technicznej, informatyki społecznej itp.

związanych z logistyką i produkcją

np. logistyki i transportu, logistyki międzynarodowej, inżynierii produkcji i jakości, zarządzania i inżynierii produkcji, zarządzania procesami przemysłowymi itp.

społecznych i humanistycznych

np. ekonomii, socjologii, zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi, prawa, filologii itp.

Rozpocznij swoją karierę z nami!
Nie zniechęcaj się!

jeśli powyżej nie wymieniliśmy Twojego kierunku studiów – jeśli Twoje kompetencje i wizja zawodowego rozwoju będą pasować do naszych stażowych stanowisk, z pewnością weźmiemy pod uwagę Twoją kandydaturę, niezależnie od kierunku!

rekrutacja
Proces rekrutacji w 5 prostych krokach

1

Wybierz propozycję

Zobacz nasze propozycje stanowisk stażowych. Wybierz 1-2 z nich, które najlepiej odpowiadają Twoim umiejętnościom i kompetencjom oraz wizji rozwoju zawodowego.

2

Aplikuj

Wyślij aplikację i CV korzystając z dostępnego formularza.

3

Poczekaj na odpowiedź

Poczekaj na kontakt z naszej strony. Jeśli Twoja aplikacja zwróci naszą uwagę, zaprosimy Cię na rozmowę rekrutacyjną, by Cię lepiej poznać i zapytać o dotychczasowe doświadczenia. Rozmowa może odbyć się online lub w naszym biurze.

4

Umowa

Jeśli poczujemy, że nadajemy na tych samych falach, zaproponujemy Ci staż – wspólnie ustalimy jego warunki, a następnie podpiszemy umowę stażową

5

Dalsza współpraca

W przypadku niektórych stanowisk stażowych możliwa będzie kontynuacja współpracy – może się więc zdarzyć tak, że będzie nam trudno się z Tobą rozstać! Wówczas z przyjemnością zaproponujemy Ci kolejny etap przygody z Quantum Qguar.

Nasze oferty
Wybierz staż dla siebie

pusty

Szukamy osoby do udziału w płatnym stażu związanym z obsługą klienta niemieckojęzycznego. 

Staż odbędzie się na przełomie 2023 i 2024 roku oraz potrwa 6 miesięcy – po tym czasie będziemy otwarci na dalszą współpracę.

W ramach Twojego stażu będziesz się zajmować:

 • poznawaniem naszego systemu do zarządzania logistyką magazynowania,
 • wsparciem użytkowników po stronie klienta 
 • obsługą i analizą zgłoszeń serwisowych

Wszystko to z pomocą mentora oraz zespołu, który będzie Cię wspierał na początku naszej współpracy. 

Nasze oczekiwania wobec Ciebie to:

 • znajomość języka niemieckiego, co najmniej na poziomie B2,
 • chęć rozwoju na styku branż IT oraz logistyki magazynowania,
 • status studenta III roku lub wyżej.

Mile widziane (ale niekonieczne!) będzie doświadczenie w obsłudze lub wsparciu klienta. Nie wymagamy od Ciebie jakiegokolwiek doświadczenia w zakresie informatyki czy logistyki – wszystkiego, co potrzebne, nauczysz się u nas!

Informacje o tym, co oferujemy i dlaczego warto do nas dołączyć, znajdziesz na stronie, na której właśnie się znajdujesz.

Aplikuj…

Rozpocznij swoją karierę z nami!
Terminy
i czas pracy

Rekrutacja na nasze staże już się rozpoczęła – czekamy na Twoje zgłoszenie!

Chcemy, by Twój staż trwał przynajmniej 3 miesiące w okresie od kwietnia do listopada – jeśli chodzi o datę jego rozpoczęcia, dostosujemy się do Ciebie.

Wymiar pracy w ramach stażu dostosujemy do Twoich możliwości – zależy nam jednak na tym, by wynosił on od 20 do 40 godzin tygodniowo. Co więcej: rozumiemy, że możesz mieć mniejszą dostępność w czasie roku akademickiego, a większą w czasie wakacji.

rekrutacja
Miejsce pracy
i dojazd

W Quantum Qguar pracujemy hybrydowo: częściowo z naszych domów, częściowo z biura. Zależy nam na Twoim płynnym wdrożeniu i jak największej wartości merytorycznej stażu, dlatego poprosimy Cię o to, by 50-75% czasu Twojej pracy odbywało się w biurze. Zakres proponowanej pracy stacjonarnej może różnić się w zależności od stanowiska – szczegóły przedstawimy Ci podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Nasze biuro znajduje się w biurowcu na południu Krakowa – na Woli Duchackiej, przy ul. Walerego Sławka 3A. To zaledwie 800 m od galerii handlowej Bonarka City Center. Dostaniesz się tutaj:

komunikacją miejską

nasze biuro jest położone blisko przystanków Sławka oraz Kamińskiego; bezpośrednio dojedziesz tu liniami autobusowymi nr 144, 169, 174, 179, 301, 304 i 469

samochodem

nasi pracownicy, również stażyści, korzystają z bezpłatnych miejsc parkingowych pod biurowcem

rowerem

pod naszym biurowcem znajdują się stojaki, do których przypniesz swój rower, zaś w budynku możesz skorzystać z prysznica

Perspektywy
Dlaczego praca
w logistyce?

Trudne doświadczenia ostatnich lat, m.in. pandemii, zmieniły gospodarczy krajobraz świata:

 • przekonaliśmy się, jak ważne jest zarządzanie logistyką i magazynowaniem – firmy, które radzą sobie z tym lepiej, wygrywają na trudnym rynku,
 • obserwujemy, jak zakłócone bądź przerwane łańcuchy dostaw zachęcają europejskich producentów do przywracania produkcji w swoich lub okolicznych krajach – tzw. reshoringu i nearshoringu,
 • jestesmy świadkami nowej przemysłowej rewolucji, w ramach której powstaje tzw. Przemysł 4.0 – informatyzacja i automatyzacja przedsiębiorstw, również z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, sięga coraz dalej.

Właśnie dlatego praca w branży na styku logistyki i informatyki to bardzo rozwojowa ścieżka kariery.

Jesteśmy stabilną, doświadczoną firmą – historia Quantum Qguar sięga 1996 roku. Od 2007 roku nasza spółka-matka, Quantum software S.A., jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W tym czasie zostaliśmy czołowym producentem oprogramowania dla logistyki w Europie Środkowej, Co więcej, nieustannie się rozwijamy – coraz mocniej działamy międzynarodowo:

Program partnerski

uruchomiliśmy Program Partnerski Quantum, w ramach którego inne przedsiębiorstwa zostają naszymi dystrybutorami – podpisaliśmy umowy partnerskie z firmami z Litwy, Węgier i Ekwadoru, a to dopiero początek,

Rynek wschodnio-europejski

w ramach naszej grupy kapitałowej działa Quantum International – dynamicznie rozwijająca się ukraińska spółka, która pomimo sytuacji w kraju osiąga kolejne sukcesy na rynkach Europy Wschodniej,

Rynek arabski

rozwijamy naszą obecność na niezwykle obiecującym rynku krajów arabskich – wraz z naszymi partnerami otworzyliśmy nasze przedstawicielstwo w Arabii Saudyjskiej.


Jesteśmy przekonani, że podczas stażu u nas zdobędziesz cenne doświadczenie w obszarze, od którego zależy cała ekonomia i który ma przed sobą wyłącznie perspektywy rozwoju.

Poza tym, kto wie: być może zaproponujemy Ci dalszą współpracę i Quantum Qguar zostanie Twoim miejscem pracy na dłużej (taką mamy nadzieję!). Jest na to duża szansa:

90% osób z ubiegłorocznej edycji Programu Stażowego Quantum podpisało z nami dalsze umowy!

Typowe pytania
FAQ – najczęściej zadawane pytania

Masz inne pytania?

 • Nie jesteś przekonany, czy Twoje umiejętności wystarczą, by staż w Quatum Qguar był dla Ciebie?
 • Chciałabyś spróbować sił w naszej firmie, ale oferowane przez nas stanowiska stażowe nie do końca odpowiadają Twojej wizji rozwoju kariery?
 • Masz jakiekolwiek inne pytania lub wątpliwości?

 

Koniecznie się z nami skontaktuj – wyślij maila pod adres: staz@quantum-software.com.

Podpiszemy z Tobą umowę na staż – za Twoją pracę otrzymasz wynagrodzenie.  Jeśli zdecydujesz się pracować w mniejszym wymiarze godzin, Twoje wynagrodzenie będzie proporcjonalnie niższe.

W Quantum Qguar świetnie odnajdują się informatycy, którzy wcześniej nie mieli nic wspólnego z logistyką, a także logistycy, którzy wcześniej nie przewidywali kariery w IT. Co więcej: niektóre stanowiska stażowe mogą nie wymagać kompetencji ani w logistyce, ani w informatyce. Jeśli Twoje doświadczenie łączy informatykę i logistykę to będziemy Tobą zachwyceni, ale nie jest to warunek konieczny, by rozpocząć u nas zawodową przygodę.

Po prostu chcemy Cię jak najlepiej poznać. Jeśli nie masz doświadczeń zawodowych, wpisz tam Twoje inne aktywności – udział w organizacjach studenckich, wolontariatach czy projektach. Możesz wskazać również tematy Twoich prac dyplomowych. Jeśli masz jakieś doświadczenia z systemami Qguar (lub innym podobnym oprogramowaniem), koniecznie daj nam o tym znać. Mile widziany będzie również link do Twojego konta na LinkedInie, jeśli je posiadasz! Nie ma natomiast konieczności dołączania do CV Twojego zdjęcia czy adresu zamieszkania.

Intensywne przygotowania nie są konieczne, ale będzie nam miło, jeśli zapoznasz się z naszą stroną internetową (www.quantum-software.com) – po to, by lepiej poznać charakterystykę naszej działalności. Prawdopodobnie zapytamy Cię również o Twoje studia – powód ich wyboru, Twoje zainteresowania i dalsze plany.

To zależy od działu i stanowiska stażowego – najprawdopodobniej zajmiemy Ci od 30 do 60 minut.

W pełni rozumiemy to, że rozglądasz się po rynku pracy i szukasz możliwości dla siebie. Jeśli bierzesz udział w innych rekrutacjach do pracy czy na staż, nie ukrywaj tego podczas rozmowy kwalifikacyjnej – to żaden minus, tylko istotna dla nas informacja. Jeśli zaproponujemy Ci staż, a Ty będziesz mieć inne propozycje i będziesz się wahać – skontaktuj się z nami. Spróbujemy Cię przekonać do dołączenia do nas!

Po prostu nam o tym powiedz, jeszcze podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zaplanujemy Twój staż tak, by wyjazd nie stanowił przeszkody.

Tak! W poprzednich edycjach Programu Stażowego Quantum wzięły udział osoby pochodzące z Ukrainy i Białorusi – świetnie odnalazły się w naszym zespole i pracują z nami do dzisiaj.

W przypadku stażystów proponujemy pracę hybrydową z przewagą pracy stacjonarnej, w biurze. Sądzimy, że to pomoże Ci się lepiej wdrożyć i poznać Twój zespół. Jeśli dołączysz do nas na dłużej, to wówczas te proporcje mogą ulec zmianie – większość z nas pracuje w ciągu tygodnia 2 dni z biura, a 3 dni z domu.

Wszyscy mówimy sobie po imieniu, niezależnie od wieku i stanowiska. Nie mamy dress code’u, nie licząc spotkań z klientami i innych oficjalnych sytuacji. Szanujemy prywatny czas naszych pracowników i to, że czasami wypada im coś nieprzewidzianego. Szanujemy się wzajemnie, nawet jeśli mamy odmienne opinie – co więcej, traktujemy różnicę zdań jako konieczny warunek rozwoju. Rozwijamy procedury, ale wiemy, że to one mają służyć ludziom, a nie odwrotnie.

Tak – to dofinansowanie do karty MultiSport (do najbliższej siłowni dojdziesz z biura spacerem!), możliwość udziału w ubezpieczeniu grupowym, mikołajkowy prezent dla dzieci, świąteczna paczka z łakociami, noworoczny bonus finansowy oraz wyjścia i wyjazdy integracyjne. Z większości tych benefitów skorzystasz wtedy, jeśli dołączysz do nas na dłużej – ale jeżeli podczas Twojego stażu wypadnie jakiś wyjazd lub impreza, to oczywiście Cię zaprosimy!

Tak! Poznajemy się lepiej w ramach cykli Ludzie Quantum (teksty) oraz Quantum Pele Mele (wideo), gdzie opowiadamy o swoich zainteresowaniach. Bierzemy też udział w akcjach charytatywnych oraz wydarzeniach sportowych (np. Kraków Business Run). Co jednak istotne: udział w takich inicjatywach zależy tylko od Ciebie – są różne temperamenty i potrzeby, a my to w pełni rozumiemy.

Czekamy na Ciebie!

Mam nadzieję, że już niebawem zobaczymy się na rozmowie rekrutacyjnej, a później na stażu w Quantum Qguar – który może być początkiem Twojej pięknej zawodowej przygody. Do zobaczenia!

Anita Syguda 
HR Manager w Quantum Qguar

Jesteśmy producentem systemów IT dla logistyki i produkcji z siedzibą w Krakowie. Zapraszamy studentki i studentów różnych kierunków (informatycznych, logistycznych, ekonomicznych, społecznych) do udziału w płatnych stażach w naszej firmie!