Program płatnych letnich staży

Od kliku lat zapraszamy studentów do udziału w projektach realizowanych w firmie. Opierając się na umiejętnościach, jakie studenci zyskują w trakcie studiów, powierzamy zadania dopasowane do ich poziomu, ale staramy się również by były one atrakcyjne i rozwijające. Najlepszym stażystom możemy zaproponować współpracę zapewniając elastyczne godziny pracy i możliwość zmiany wymiaru etatu w zależności od zajęć na uczelni. Ponadto praktyki odbywają u nas uczniowie Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie – drugiego w Polsce najlepszego technikum wg rankingu Technika 2016 magazynu Perspektywy. Przeczytaj, jak nasi stażyści z roku 2015, dziś pracownicy Quantum, oceniają ten czas:

Bartłomiej
Bartłomiej
Staż w Quantum rozpocząłem w lipcu 2015, na okres jednego miesiąca. Zostałem przydzielony do Dział Produkcji, i po wszelkich formalnościach dostałem moje pierwsze zadanie: migracje oprogramowania. Pierwsze myśli – co to jest, jak się za to zabrać, wiele otwartych pytań, ale przy pomocy kolegów z zespołu i małych podpowiedzi, praca nabierała sensu i przyjemności. Szybko wgrałem się w zespól czteroosobowy, który oprócz wartości merytorycznych wniósł dużo humoru i ciekawych dyskusji przy codziennej kawie. Gdy po miesiącu dostałem propozycję przedłużenia stażu nie zastanawiałem się długo, tylko z uśmiechem na twarzy przyjąłem propozycję. I tak już zostałem. Po odbytym stażu dostałem ofertę pracy na część etatu by dobrze pogodzić obowiązki w pracy z zajęciami na Uczelni. Polecam staż ludziom którzy nie boją się nowych wyzwań, potrafią znaleźć odpowiedzi na pytania samodzielnie i nie boją się zajrzeć do niejednej dokumentacji. 
Adrianna
Adrianna
Mój staż trwał dwa miesiące, przy czym czas ten uzgodniłam z firmą i nie był mi narzucony. Trafiłam do Działu Produkcji, gdzie dostałam zadanie napisania generatora testów automatycznych z wykorzystaniem Selenium WebDriver. Pracowałam pisząc w Javie i JavieScript z wykorzystaniem frameworka Ext JS. Po zakończeniu tego projektu miałam również okazję poznać narzędzie Jenkins i przy jego pomocy zgłębić tajniki continuous integration. Moja praktyka przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze. Zostałam ciepło przyjęta zarówno w firmie jak i w zespole, gdzie trafiłam na bardzo wyrozumiałego i cierpliwego opiekuna, u którego zawsze mogłam liczyć na pomoc. Na początku praktyk czułam się niepewnie ze względu na małe doświadczenie, jednak szybko wdrożyłam się w projekt i zdobyłam niezbędne umiejętności, które sprawiły, że napisanie generatora testów okazało się przyjemną pracą. Z czystym sercem mogę polecić praktyki w firmie Quantum z wielu powodów. Przede wszystkim po dwóch miesiącach stażu opuściłam firmę ze świadomością, że nauczyłam się naprawdę dużo i nabrałam pewności siebie w programowaniu. Po drugie, bardzo ceniłam sobie atmosferę, która panuje w firmie i która sprawia, że do pracy przychodzi się z przyjemnością. Po trzecie, miałam poczucie, że moja praca naprawdę została doceniona.

Kontakt

Tel.: +48 (12) 646 98 00

Fax: +48 (12) 646 98 02

BLOG:  Bajtemwpalete


Aktualności i wiedza:
       


Szczegóły kontaktu...